Studánko, hlubáňko

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 12.5.2017

Ve středu 3. května se v aule naší školy konal společný jarní koncert obou oddělení Ostrováčku a komorního pěveckého sboru Kapa Gymnázia Jaroslava Žáka.

Koncertu předcházelo mnoho domlouvání a nacvičování a také jedno dvoudenní soustředění. Není divu, vždyť nejen že každý sbor vystoupil samostatně, ale také ve společném nastudování kantáty pro dětský sbor Jiřího Pavlicy Studánko, hlubáňko. Tato vícedílná skladba popisuje jarní přírodu a dětské lidové hry a připomíná folklorní tradice našich předků. Přesto je ale moderní a nás její nácvik moc bavil. Užili jsme si všichni. Ti malí, kteří snad ještě v dnešní moderní době nezapomněli vít věnečky, ti starší, kteří se naučili názvy dní v týdnu před Velikonocemi i my, dospělí, když jsme vymýšleli, jak zahrát cimbálovku bez cimbálu. A snad si užili i posluchači. Podle potlesku a pochvalných slov publika alespoň soudím, že i je Pavlicova svěže jarní kantáta potěšila.

Za celý muzikantský kolektiv Pavla Pazderová