Za Ostrov krásnější

Autor: Pavla Pazderová, zveřejněno: 28.1.2021

Prázdná škola vypadá úplně jinak než škola hemžící se dětmi. Ten hlahol a ruch vás pohltí tak, že ani nevnímáte okolní prostředí. Jenže pak zůstanou žáčci doma.

Najednou slyšíte jen naříkání klimatizace a občasný vzdálený hlas kolegů zdravících vás při přechodu z kabinetu do třídy na online hodinu. Najednou si všimnete věcí, které trpělivě čekaly, až je objevíte. Omšelých stěn v suterénu, zaprášených přírodovědných sbírek, vybledlých nástěnek, hromady materiálů čekající na roztřídění „až bude čas“.

Tak teď ten čas, nebo snad lépe klid, nastal. Ne, že by se učitel na distanční výuce nudil, právě naopak. Práce je až nad hlavu. U počítače. A vy čím dál více cítíte, že potřebujete tvořit.

Tak tvoříte a myslíte na své svěřence, jestli se jim změny budou líbit. Pravda, ohlasy na suterénní mořské akvárium byly nadšené, děti v družině modré mořské židličky také milují … a pak vás napadne sdílet. Sdílet nadšení kreativních kolegů a dopřát vám ochutnávku toho, co vás čeká nového.

V následujícím foto seriálu vám představíme několik probíhajících projektů „Za Ostrov krásnější.“

Pozor! Začínáme!

Vestibul léta zdobí tři mořská plátna. Co bude na stěně viset místo nich? Sledujte náš seriál.

Za Ostrov krásnější