Tropický den v němčině

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 11.4.2014

V pátek 28. 3. na škole proběhl netradiční tropický den. Výuka měla být zaměřena tropicky, ale co my žáci v němčině? Tento jazyk se učíme teprve chvíli a o tropech německy doposud nic neumíme. Naštěstí jsme objevili program jménem Extreme Collaboration.

Extreme Collaboration (XC) je doplněk do interaktivního programu SMART Notebook. Slouží k maximálnímu zapojení všech žáků do výuky. Učitel na tabuli spustí program, žáci se ve svých počítačích přihlásí k aktivitě a poté už jen učitel předkládá otázky a žáci odpovídají podle daných kritérií (posílají textové odpovědi či obrázky).

Na tabuli jsme měli prezentaci, kde se nám vždy objevil pouze nadpis a motivační obrázek. Podle obrázku jsme se měli zamyslet, vybrat co nejvhodnější odpověď, vyhledat si příslušné slovíčko ve slovníku a odeslat ho na tabuli.

Tuto aktivitu si vyzkoušely všechny ročníky (7. - 9.) a všem se hodina moc líbila. Vždy na konci jsme měli prezentaci plnou informací, spojovaček a  nové slovní zásoby k tématu „Tropický ostrov“.

Tropický den v němčině