Soutěž Paragraf 11/55

Autor: Administrator, zveřejněno: 31.3.2008

Začátkem dubna proběhne školní kolo soutěže Paragraf 11/55.

I letos se žáci 8. a 9. ročníku zapojí do soutěže Paragraf 11/55. Oproti minulým ročníkům došlo k několika zásadním změnám. Paragraf 11/55 již není soutěží týmů, ale jednotlivců a neprobíhá již před zraky diváků a za jejich vydatné podpory. Žáci dostanou test a z nabízených možností vybírají tu správnou. Test je  rozdělen do tří částí. V první části si žáci ověří své znalosti z oblasti práva. Následuje 10 otázek vztahujících se k Evropské unii. V poslední části testu si soutěžící zahrají na detektivy. Jejich úkolem je poznat, o jaký stát Evropské unie se jedná. K dispozici budou mít několik indicií, které by jim měly napovědět. A to vše musí stihnout za 45 minut.

Školní kolo proběhne začátkem dubna.

Šest nejúspěšnějších řešitelů školního kola bude reprezentovat naši školu v kole krajském.