Jez, pij a hýbej se v 7.A

Autor: Administrator, zveřejněno: 10.11.2009

The Tasty Bunch – kampaň EU za podporu zdravé výživy. V říjnu EU zahájila kampaň za zdravou výživu, která se obrací na školáky.

Na internetových stránkách Tasty Bunch (Parta, co jí chutná) probíhá po 8 týdnů interaktivní hledání pokladu. V sekci Hledání pokladu jsou testovací otázky v angličtině, takže jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným. Žáci doma vyhledají tyto stránky o zdravé výživě a pokusí se zodpovědět otázky, které pak společně řešíme při hodinách angličtiny, což nám obohacuje výuku o aktuální témata a moderní slovní zásobu z oblasti gastronomie.

Internetová kampaň má několik sekcí, např. v sekci Pouliční show najdeme fotografie z měst a škol Evropy, kde kampaň již proběhla, což nám může obohatit zeměpisné znalosti. Další sekce Jídlo a jeho příběhy a Skříňka s nápady nabízejí další možnosti jak ovlivnit zdravé stravování ve všech věkových kategoriích školáků. EU podporuje konzumaci mléka, ovoce a zeleniny na školách, jelikož dle statistik je v EU asi 22 milionů dětí s nadváhou a z toho 5 milionů dětí s obezitou.

Ve třídě 7.A naváže na tuto kampaň beseda o zdravém životním stylu.